Atrakcje

Leśna Stadnina

Stadnina koni działała w Krzywczycach przez wiele lat. Stała się wizytówką wsi. Już sama nazwa stadniny sugerowała jej położenie. Piękny las otaczał teren wybiegu niemal dookoła. Niestety obecnie Leśna Stadnina zawiesiła swoją działalność. Jako ciekawostkę można podać, że właściciele stadniny zajmują się obecnie hodowlą owczarków podhalańskich. I to z dużymi sukcesami.

Warsztat ebenistyczny

Ebenista to zawód ginący, więc rzadko zdarza się okazja do obserwowania jak powstają artystyczne meble. Warsztat mieści się w jednym z trzech budynków z drewnianych bali na malowniczej działce w Krzywczycach, tuż obok lasu. Odwiedzający to miejsce goście mogą zobaczyć przy pracy artystę-ebenistę, lub spróbować własnych sił i samodzielnie stworzyć drewnianą płaskorzeźbę.

Dolina Szprotawki

Rzeka Szprotawka (inaczej Szprotawa) oraz przylegające do niej mokradła i łąki to wartościowy przyrodniczo obszar chronionego krajobrazu. Rzeka posiada bardzo spokojny nurt, przyjazny nawet dla niedoświadczonych kajakarzy. Podziwianie przyrody od strony wody zawsze pozostawia niezapomniane wspomnienia. Szprotawka to akwen lubiany także przez wędkarzy.

Bory Dolnośląskie

Krzywczyce otacza rozległy kompleks Borów Dolnośląskich (Obszar Natura 2000). Las zachęca do pieszych i rowerowych wędrówek oraz obfituje w jagody i grzyby. Szczególnie z tych ostatnich słynne są Krzywczyce. Oprócz korzystania z bogactwa leśnego runa miłośnicy natury mogą słuchać ptaków i szumiących drzew.

Inne ciekawe miejsca w okolicy

Pałac Wiechlice

Pałac Sucha Dolna - ruiny

Pałac Cieciszów - ruiny

Szprotawa

Przemków

Ostoja Przyrody Bunkrowe Wzgórza

Dąb Chrobry

Rezerwat Buczyna Szprotawska

Rezerwat Stawy Przemkowskie

Użytek ekologiczny Bagna Przemkowskie

Przemkowski Park Krajobrazowy

Dolina Bobru

© Krzywczyce.pl